ROMÂNĂ | MAGYAR | ENGLISH

Információ
Kapcsolat
Oldaltérkép
RSS csatornák
Facebook
Youtube
“A Mikó-vár története” c. állandó kiállításhoz kapcsolódó vetélkedő   

FELHÍVÁS

Hargita Megye Tanácsa
közösen a Csíki Székely Múzeummal és a Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központtal vetélkedőt hirdet Hargita megyei általános iskolák számára “A Mikó-vár története” címmel.

A vetélkedő célja minél szélesebb körben népszerűsíteni a régió egyik legjelentősebb műemlék épületét, a Mikó-várat; betekintést nyújtani a koraújkori várkastély/kaszárnya történetébe; megismertetni a Bethlen Gábor korabeli, majd a 18. századi virágkorát – a régészeti és művészettörténeti kutatások eredményeinek tükrében.

A vetélkedőre 50 iskola jelentkezését várjuk, minden iskola legalább 6 csapattal nevezhet be, és egy csapat 3 tanulóból állhat. A vetélkedők a bejelentkező iskolák keretében zajlanak le.
A vetélkedő korcsoportja: V–VIII. osztályos tanulók.

Beiratkozni kizárólag a www.csikimuzeum.ro honlapon lehet. A nevezéseket időrendi sorrendben fogadjuk, a sorrend alakulása figyelemmel követhető a megadott honlapon. Az 50 hely betelte után a további jelentkezők pótlistára kerülnek. Jelentkezési határidő: március 30.

A vetélkedő díjait Hargita Megye Tanácsa biztosítja:
  • az I., II. és III. helyezetteknek ajándékcsomagok, ingyenes utazás és ingyenes belépő a Csíki Székely Múzeum újonnan nyíló, állandó kiállítására,
  • a résztvevő csapatok számára (50 személyig) ingyenes utazás a kiállítás helyszínére.
A vetélkedő lebonyolítása:
Szervezési és szakmai tanácsokat, valamint könyvészeti anyagot a Csíki Székely Múzeum állít össze CD-n, melyet Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ küld el a bejelentkezett iskolákhoz legkésőbb április 6-ig. A feladatlapot április 30-án juttatjuk el a szervezést vállaló tanároknak e-mailen. Lebonyolítási határidő: május 11. A feladatlapok kiértékelését és az eredmények visszaküldését öt napon belül várjuk.

Bővebb információ a Csíki Székely Múzeumnál kérhető az info@csikimuzeum.ro e-mail címen vagy a 0266 311 727 telefonszámon.

Jelentkezési űrlap kitöltése >>

FOTÓK – A vetélkedőn részt vett iskolák látogatása a múzeumban 

EREDMÉNYEK:

Alsósófalva, Parajdi Ápriliy Lajos Általános Iskola alegység: Sükösd Ferenc Általános Iskola
tanár: Bertalan Csilla
csapatok száma: 7
I. helyezettek: Biró Krisztina, Ráduly Eszter, Kacsó Károly (Hadvezérek)
II. helyezettek: Biró Loránd, Bálint Levente, Fülöp Zoltán (Várvédők)
III. helyezettek: Biró Judit, Ágoston Zsófia, Káli Noémi (Lovagok)
vetélkedő: május 7.
múzeumi látogatás: május 22.

Balánbánya, 1-es Számú Általános Iskola
tanár: Orbán Lóránd
csapatok száma: 6
I. helyezettek: Belciu Izabella, Isztojka Endre, Kádár Andrea
II. helyezettek: Biró Kinga, Kis Adél, Szász Hunor
III. helyezettek: Molnár Andor, Biró Attila, Boros Oszkár
vetélkedő: május 11.
múzeumi látogatás: május 31.

Borszék, Zimmethausen Iskolaközpont
tanár: Ferency József
csapatok száma: 7
I. helyezettek: Gidró Klára, Küsmödi Renáta, Berecz Szabolcs
II. helyezettek: Siller Etelka, Kis Emőke, Debreceni Laura
III. helyezettek: Vaszi Roland, Rutter Roland, Török Miklós
vetélkedő: május 10.
múzeumi látogatás: június 8.

Csíkbánkfalva, Márton Ferenc Általános Iskola
tanár: Tompos Sándor
csapatok száma: 6
I. helyezettek: Nagy Serban Tünde, Köncse Balázs, Csíszer Gábor   
II. helyezettek: György Orsolya, Gerczuj Szidónia, Tamás Krisztina   
III. helyezettek: Domokos Tímea, Albert Csongor, Bálint Botond   
vetélkedő: május 9.
múzeumi látogatás: május 30.

Csíkcsicsó, Kájoni János Általános Iskola
tanár: Ferencz-Météfi Kriszta
csapatok száma: 11
I. helyezettek: Márton Ákos, Részeg Ágota, Pál István (Rissorgimento, VII. A)
II. helyezettek: Szász Zsófia, Zerkula Andrea, Kósa Johanna (Régész trió,  VIII. A)
III. helyezettek: Szabó Andrea, Both-Bodó Hajnalka (Régészek, V. oszt.)
vetélkedő dátuma: május 11.
múzeumi látogatás: június 6.

Csíkkozmás, Dr. Boga Alajos Általános Iskola
tanár: Hadnagy Lóránd
csapatok száma: 7
I. helyezettek: Boga Csilla, Bálint Zoltán, Kajcsa Kriszta (Kistudósok)
II. helyezettek: Boros Andrea, Bakó Júlia, Bodó Krisztina (Történészek)
III. helyezettek: Oláh János, Cseke Zsombor, Dobos István (Bringások)
vetélkedő dátuma: május 11.
múzeumi látogatás: június 8.

Csíkmadéfalva, Zöld Péter Általános Iskola
tanár: Császár Emőke
csapatok száma: 9
I. helyezettek: Baliga-Kovács Krisztina, László Renáta, Páll Emese-Zsuzsanna (Mikó népe)
II. helyezettek: Szakáli Örs, Péter Attila, Szabó Szilárd (Csillagrombolók)
III. helyezettek: Berei Szidónia, Olti Jácinta, Zöld Noémi (Habánok)
vetélkedő: május 5.
múzeumi látogatás: május 31.

Csíkrákos, Cserei Mihály Általános Iskola
tanár: Salamon Lajos
csapatok száma: 6
I. helyezettek (megosztva): Illés Xénia, Kovács Sándor Antal, Kovács Róbert; Antal Gyopárka Éva, Császár Tímea, Jakab Hanna
III. helyezettek: Both-Fodor Tímea, Kósa Bernadett, Salamon Noémi
vetélkedő: május 9.
múzeumi látogatás: május 23.

Csíkszentgyörgy, Gál Sándor Általános Iskola
tanár:Mihálydeák Adél, Kopacz Ilona
csapatok száma: 6
I. helyezettek: Domokos Lóránd, Szőcs Barna, Vargyas László
II. helyezettek: Bándi Csongor, Pál Zsolt, Márton Zsolt
III. helyezettek: Ferencz István, Tompos Tamás, Pál Barna
vetélkedő: május 11.
múzeumi látogatás: május 25.

Csíkszentimre, Arany János Általános Iskola
tanár: András Éva
csapatok száma: 13
I. helyezettek: Balog Apollónia, Gergely Krisztina, Holló Piroska (Fennmaradunk Forever)
II. helyezettek: Czikó András, Péli Ádám, Szabó Zsombor (Huszárok)
III. helyezettek: Csató Magdolna, Frank Emília, Szőcs Izabella (Cs.Sz.L. - Csíkszentimrei Székely Lányok)
vetélkedő: május 10.
múzeumi látogatás: június 1.

Csíkszentmihály, Arany János Általános Iskola
tanár: Búzás Rozália
csapatok száma: 13
I. helyezettek: Erős Fodor Katalin, Szőcs Tünde, Bilibok Bernadett (Mikókosok)
II. helyzettek: Antal Helga, Bilibok Arnold, Szőgyör Levente (Arhele)
III. helyezettek: Ferencz Eszter, Kosa Kovács Mária, Bilibok Emőke (Mikó-Vár kutatók)
vetélkedő: május 9.
múzeumi látogatás: június 1.

Csíkszentsimon, Endes József Általános Iskola
elkészítő tanár: Csog Samu, Boér Csaba
csapatok száma: 12
I. helyezettek: Vidám Szabolcs, Sánta Kinga, Sándor Edina (Mikó-vár Őrei)
II. helyezettek: Miklós Emőke, Gál Ervin, Rétyi Ottó (Sólymok)
III. helyezettek: Sali Emese, Duka Annamária, Incze Zsombor (Vándormadarak)
vetélkedő: május 11.
múzeumi látogatás: május 25.

Csíkszereda, József Attila Általános Iskola
tanár: Bencze Mária
csapatok száma: 8
I. helyezettek: Szenner Hanna, Xántus Beatrix, Gergely Kinga
II. helyezettek: Anton Anita, Silló Boglárka, Váta Bíborka
III. helyezettek: Antal Eszter, Garbea Renáta, Kenéz Zselyke
vetélkedő: május 10.
múzeumi látogatás: június 13.

Csíkszereda, Márton Áron Gimnázium
tanár: Nagy Veronka
csapatok száma: 6
I. helyezettek: Capcalo Dániel, Szőcs Álmos, Balázs-Bécsi István,
II. helyezettek: Vargha Tamás, Bíró Ádám, Szántó Ákos,
III. helyezettek: Ladó Sebestyén, Barta Miklós, Márton Tamás
vetélkedő: május 8.
múzeumi látogatás: június 12.

Csíkszereda, Nagy Imre Általános Iskola
tanár: Bota Szilamér
csapatok száma: 6
I. helyezettek: György Márta, Vízi Tímea, Benedek Noémi (Felderítők Csapata)
II. helyezettek: Orbán Sándor, Oprea Benkő Péter, Péter Lóránd (Mikó’ Hogy)
III. helyezettek: III. helyezettek (megosztva): Márton Sára, Sándor Botond, Dorgó András Miklós (Papi Fapipa); Nagy Adrienn, Szederjesi Teodóra, Balló Fruzsina (Ászok)
vetélkedő: május 11.
múzeumi látogatás: május 29.

Csíkszereda, Petőfi Sándor Általános Iskola
tanár: Szabó Csaba
csapatok száma: 13
I. helyezettek: Jakab Andrea, Okos Annamária, László Szidónia (VII. C )
II. helyezettek: Szopos Dávid, Márton Vazul, Zsigmond Áron (V. B)
III. helyezettek (megosztott): János Tamás, Ravasz Ede, Márton Dorottya (V. A); Lakatos Berényi Rajmund, Keresztes Olivér, Nagy Norbert (VI. C)
vetélkedő: május 11.
múzeumi látogatás: június 8.

Csíktaploca, Xantus János Általános Iskola
tanár: Ferencz-Météfi Kriszta
csapatok száma: 10
I. helyezettek: Garbea Mónika, Zsók Adél, Ardelean Hunor (Régészek, VIII. oszt.)
II. helyezettek: Szennyes Renáta, Kopacz Csilla, Bánfi Bernadett (Villámok, VI. oszt.)
III. helyezettek: Farkas Anita, Gheorghita Andrea, Bíró Tünde (Mikó-vár története, V. oszt.)
vetélkedő: május 11.
múzeumi látogatás: június 5.

Etéd, Jósika Miklós Általános Iskola
tanár: Tiboldi Sándor
csapatok száma: 8
I. helyezettek: Kinda Emőke, Kelemen Barna, Gedő Tibor
II. helyezettek: Szőcs Paula, Péter Tamás, Major Orsolya-Henrietta
III. helyezettek: Balázs Szabolcs-Róbert,Vass Brigitta, Bardóczi Beáta
vetélkedő: május 9.
múzeumi látogatás: június 20.

Felsősófalva, Székely Mózes Általános Iskola
tanárok: Cseresznyés Eszter, Szitás Csilla
csapatok száma: 9
I. helyezettek: Vajda Krisztián, Györfi Tamás Csaba, Vágási Róbert János
II. helyezettek: Szász Ilonka, Fábián Klára Noémi, Krall Ottilia
III. helyezettek: Szász Károly, Szász László, Máttyus Ervin
vetélkedő: május 8.
múzeumi látogatás: május 22.

Gyergyóalfalu, Sövér Elek Iskolaközpont
tanár: Fazakas Károly
csapatok száma: 6
I. helyezettek: Török Adél, Fejér Norbert, Gál Judit (VIII. A.)
II. helyezettek: Gál Andrea Amália, Koncsag Krisztián, Nagy Katalin (VIII. B)
III. helyezettek: Csala Krisztián, Nagy Beáta, György Boglárka (VII. A)
vetélkedő: május 11.
múzeumi látogatás: június 14.

Gyergyószárhegy, Bethlen Gábor Általános Iskola
tanár: Fazakas Gizella
csapatok száma: 6
I. helyezettek: Czimbalmos Bernadette, Kozma Emőke és Kelemen Roland (VIII. oszt.)
II. helyezettek: Imecs Anita, Gábor Enikő, Vass Noémi (VIII. oszt.)
III. helyezettek: Sándor Krisztina, Barabás Andrea, Nagy Karola (VI. oszt.)
vetélkedő: május 4.
múzeumi látogatás: június 14.

Gyergyószentmiklós, Fogarassy Mihály Általános Iskola
tanár: Erdős Nándor
csapatok száma: 6
I. helyezettek: Moga Petra, Ferencz Rebeka, Gál-Pál Laura
II. helyezettek: Illés Zsolt, Máté Balázs, Antal Előd
III. helyezettek: Jánossy Boglárka, Paál Dániel, Fórika Gabriella
vetélkedő: május 10.
múzeumi látogatás: június 13.

Gyimesfelsőlok, Árpádházi Szent Erzsébet Római-Katolikus Líceum
tanár: Ambrus Adél, Sándor Bernadett
csapatok száma: 12
I. helyezettek: Gál Csongor, Erős Katalin, Tankó Angyal
II. helyezettek: Ambrus Izabella, Prezsmer Timea, Bilibok Tamás
III. helyezettek: Molnár Szabolcs, Antal Kinga, Karácsony Emőke
vetélkedő: május 10.
múzeumi látogatás: június 14.

Gyimesközéplok, Hidegségi Általános Iskola
tanár: Fikó Erzsébet, Fikó Zsolt
csapatok száma: 6
I. helyezettek: Kajtár Renáta (VIII.), Tankó Attila (VI.), Rusu Júlia (V.)   
II. helyezettek: Pintyi Attila (VIII.), Tankó Mária Klaudia (VII.), Prezsmer Kornélia (VI.)   
III. helyezettek: Kajtár Kálmán (VII.), Molnár Ervin (VI.), Nagy Henrietta (VI.)
vetélkedő: május 8.
múzeumi látogatás: június 9.

Kőrispataki Általános Iskola
tanár: Pál Vilmos
csapatok száma: 9
I. helyezettek: Dömös Mónika, Varga Zoltán, Sófalvi Júlia (Pindur Pandurok)
II. helyezettek: Istvánfalvi Beáta, Pál Orsolya, Jakabfi Ágnes (Kőrsipatak Hősei)
III. helyezettek: Jakab Szilárd, Csetri Csongor, Istvánfi Izabella (Galambok)
vetélkedő: május 10.
múzeumi látogatás: június 15.

Maroshévíz, Kemény János Elméleti Líceum
tanár: Deme Károly-Zsolt, Benedek Botond
csapatok száma: 13
I. helyezettek: Bakos Blanka, Kis Timea, Tamás András (VI. osztály)
II. helyezettek: Kertész Lénárd, Baróti Patrick, Kacsó Abigail (VIII. osztály)
III. helyezettek: Leopold Edina, Dézsi Szilárd, Bőythe Renáta (VII. B osztály)
vetélkedő: május 9.
múzeumi látogatás: május 19.

Menaság, Gál Sándor Általános Iskola
tanár: Tompos Sándor
csapatok száma: 6
I. helyezettek: György Barnabás, Adorján István, Bálint Zsolt
II. helyezettek: Márton Attila, György Roland, Lőrincz Réka
III. helyezettek: Dánél Csaba, János Zsolt, Mihály Előd
vetélkedő: május 9.
múzeumi látogatás: május 23.

Oroszhegy, Petőfi Sándor Általános Iskola
Felkészítő tanár: Nagy Emese
csapatok száma: 6
I. helyezettek: Vass Melánia, Hajdó Árpád, Bálint Pál Barna (Hídvégi Diákok)
II. helyezettek: Csortán Mónika, Gagyi Orsolya,Vas Melinda (Hídvégi Mikó János)
III. helyezettek (megosztva): Bálint Albert Anna, Gagyi Anikó, Vass Szilvia (Mikó-vári Csajok); Magyari Hajnalka, Dénes Brigitta, Bálint Albert Erika (Mikó Katona Lányok)
vetélkedő: május 11.
múzeumi látogatás: május 30.

Székelykeresztúr, Berde Mózes Unitárius Gimnázium
tanár: Sipos István
csapatok száma: 13
I. helyezettek: Fekete Edda, Csomós Zsófia, Szabó Johanna
II. helyezettek: Mátyás Zalán, Szécsi Csaba, Fodor Hunor
III. helyezettek: Lőrincz Diana, Jakab Emese-Zsófia, Csíszér-Rajti Anna-Lilla
vetélkedő: május 9.
múzeumi látogatás: június 13.

Székelykeresztúr, Petőfi Sándor Általános Iskola
tanár: Takács Enikő
csapatok száma: 13
I. helyezettek: Gáspár Beáta, Lőrinczi Eszter, András Krisztina 
II. helyezettek: Lőrinczi Ágnes, Balázs Beáta, András Ágota 
III. helyezettek: Szabó Petra, Costaş Andreea, Pap Renáta 
vetélkedő: május 8.
múzeumi látogatás: június 6.

Székelykeresztúr, Orbán Balázs Gimnázium
tanár: Moldován Gergely, Szőcs Annamária
csapatok száma: 12
I. helyezettek: Gál Barna, Vass Zoltán, Engi Loránd
II. helyezettek: Moldován Szeredai  Eszter, Varró Csenge Abigél, Hurubás Dávid    
III. helyezettek: Faluvégi Boglárka, Gál Ervin, Gyöngyösi Noémi
vetélkedő: május 11.
múzeumi látogatás: június 19.

Székelyszentlélek, Benedek Fidél Általános Iskola
tanár: Benczédi Csilla
csapatok száma: 8
I. helyezettek: Széles Mátyás, László Roland, László Levente
II. helyezettek: Kerestély Andrea, Magyari Adrienne, Tamás Noémi
III. helyezettek: Fancsali Zsófia, Fancsali Szabina, Lakatos Hajdó Brigitta
vetélkedő: május 10.
múzeumi látogatás: május 31.

Székelyudvarhely, Benedek Elek Pedagógiai Líceum
tanár: Ábrahám Viola- Magdolna
csapatok száma: 6
I. helyezettek: Ferencz Anita, Sándor Melinda, Lőrincz Andrea
II. helyezettek: Orbán Imre, Szőcs Attila, Hompoth Henrietta
III. helyezettek: Nagy Hédi, Sebestyén Bettina, Samu Tibor
vetélkedő: május 7.
múzeumi látogatás: május 24.

Székelyudvarhely, Bethlen Gábor Általános Iskola
tanár: Kelemen Albert-Kálmán
csapatok száma: 18
I. helyezettek: Dimén Norbert, Lukács Róbert, Farkas Zsolt (VIII. B)
II. helyezettek: Jakab Emese, Jenei Petra, Szász Beáta (VIII.A)
III. helyezettek: Csergő Zoltán, Mihály Gyopár Henrietta, Kacsó Anita (VI.A)
vetélkedő lebonyolítása: május 9.
múzeumi látogatás: május 24.

Székelyudvarhely, Móra Ferenc Általános Iskola
tanárok: Ferenczy Margit, Szallos Kis Judit
csapatok száma: 12
I. helyezettek: Szász Zsuzsa VII.B, Kovács Emilia-Zsuzsánna VII.B, Egyed Anita VII.B (Régészek)
II. helyezettek: Márton Áron VI.A, Kádár Lukács Előd VI.A, Győri Anett VI. A (Aranycsapat)
III. helyezettek: Zsombori Kinga VII.B, Kovács Klaudia VII.B, Péter Anita VII.B (Törisek)
vetélkedő: május 10.
múzeumi látogatás: május 29.

Székelyvarság, Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
tanár: Szász Gábor
csapatok száma: 8
I. helyezettek: Bálint Tímea, Faludi Márk, Berkeczi Orsolya
II. helyezettek: Berkeczi Csongor, Nagy István, Nagy Zsuzsa
III. helyezettek: Berkeczi Zsófia, Tőkés Hunor, Tamás Kinga
vetélkedő: május 10.
múzeumi látogatás: június 5.

Szentegyháza, Mártonffi János Általános Iskola
tanár: Osztáth Tamás Melinda
csapatok száma: 9
I. helyezettek: Farkas Antónia, Balázs Tünde, Orbán Dóra (VIII.B)
II. helyezettek: Elekes Magdolna, Vitus Arnold, Fehér Eunika (VIII.B)
III. helyezettek: Konrád Anita, Márton Kinga, Simó Orsolya (VII.B)
vetélkedő: május 11.
múzeumi látogatás: május 31.

Szentegyháza, Tamási Áron Általános Iskola
tanár: Lázár Ilona
csapatok száma: 10
I. helyezettek (megosztva): Bedea Orsolya, Benedek Henrietta, György Zsuzsa-Zsófia; Benyovszky László, Csíki Miklós, Tamás Gellért
II. helyezettek: György-Lőrinc Tünde, Hatos Attila, Mihály Szabolcs
III. helyezettek: András Ibolya, Kedves Kriszta, Vaszi Ágota
vetélkedő: május 9.
múzeumi látogatás: június 6.

Tusnádfürdő, Jókai Mór Általános Iskola
tanár: Német Laura
csapatok száma: 6
I. helyezettek: Lázár Annamária,  Dobos Zsolt, Tánczos Eduárd (VII.oszt.)
II. helyezettek: Baranyai Boróka Antónia, Máté Renáta, Ilyés Dóra (VI.oszt.)
III. helyezettek: Bogdán Krisztina, Szabó Kimberly-Renáta, Lőrincz Henrietta (VI.oszt.)
vetélkedő: május 10.
múzeumi látogatás: június 6.

Csíki Székely Múzeum
Csíkszereda, Vár tér 2.
Hargita megye, Románia

Nagy Imre Galéria
Csíkszereda, Zsögödi Nagy Imre utca 175.

Kossuth utcai galéria
Csíkszereda, Kossuth Lajos utca 12., I. emelet
Postacím:
Muzeul Secuiesc al Ciucului
530132 Miercurea Ciuc, Piaţa Cetăţii nr.2
Judetul Harghita, Romania

Tel: (004) 0266-372024
Tel/Fax: (004) 0266-311727
Mobil: (004) 0753-073531

E-mail: info@csikimuzeum.ro
Web: www.csikimuzeum.ro
EU-s projektünk:
Kiemelt támogatónk:
Kulturális projektünk:
Fenntartónk:
Developed by Designed by